Договори – це як повітря, яким ми дихаємо. Ми обговорюємо, укладаємо та виконуємо їх. Щодня. Більшість з них прості та рутинні. Інші – складні та ситуативні. Як німці поводяться з угодами?
Tak
Deutsche wirken pessimistisch und abweisend, wenn es darum geht, neue oder Німці виглядають песимістично й зневажливо, коли мова йде про нові чи непередбачені завдання. Однак після того, як вони погодилися на угоду, вони відчувають себе зобов’язаними виконувати терміни та зміст, які є предметом угоди. У німецькому контексті «так» означає запевнення.
Hі
Deutsche wirken pessimistisch und abweisend, wenn es darum geht, neue oder unvorhergesehene Aufgaben zu übernehmen. Haben sie aber erst einmal einer Abmachung zugestimmt, so fühlen sie sich verpflichtet, Fristen und Inhalte, die Gegenstand der Abmachung sind, zu erfüllen. Im deutschen Kontext bedeutet ein Ja eine Zusicherung.
Kонтекст
допомогти їм брати участь у угоді. Тому що, з одного боку, вони хочуть отримати необхідну довідкову інформацію, щоб мати змогу оцінити, чи дійсно вони можуть дати слово.
З іншого боку, вони хочуть бути впевненими, що їхня участь не є недоліком. У результаті вони часто прагнуть шукати контекстну інформацію від колег, перш ніж навіть коментувати проблему.
Cлідувати
У Німеччині спостерігається рідко. Після досягнення угоди жодна зі сторін не вважатиме за потрібне зв’язуватися з партнерами, щоб дізнатися про поточний статус. Зрозуміло, що угода буде дотримана.
Подальше спостереження інтерпретується як ознака відсутності довіри, іноді навіть як перевірка. Попередження завжди зберігає рівень пріоритету, призначений йому під час нанесення. Як правило, не повинно бути жодних підстав хотіти ще раз уточнити або підкреслити сенс угоди.
Pезультати Pоботи
Німецькі колеги надають особливе значення якісному досягненню обіцяних результатів. Тому дотримати слово допізна тут важливіше, ніж неоптимальне виконання завдання вчасно.
Німці вважають за краще пізній, але повний робочий продукт, ніж робочий продукт, який був поданий вчасно, але є неповним. Затримки в подачі допускаються, доки очікування на результат виправдовуються. Повнота має пріоритет над швидкістю.