Кожен колега, команда, компанія є частиною екосистеми. У павутині взаємовідносин клієнт-постачальник. Отримуй щось. Додай йому цінності. Передай далі. Це підхід, який поділяють як клієнт, так і постачальник. А який підхід у Німеччині?
Консультування проти обслуговування
Німці явно віддають перевагу консультувати клієнта, ніж обслуговувати клієнта. Консультація означає надання власного досвіду тому, хто цього потребує. Консультаційні відносини більш збалансовані з точки зору влади та поваги.
Консалтинг також передбачає вирішення проблем і планування дій у взаємодії з замовником. Тому це не вулиця з одностороннім рухом: слухають і слухають.
Обслуговування, з іншого боку, має односторонній характер: клієнт знає, чого він хоче, вибирає когось, хто може доставити, а потім очікує, що постачальник (покупець, куратор, служба доставки) відреагує так, як він хоче. клієнт.
Співпраця клієнт-постачальник
У Німеччині обидві сторони вступають у діалог, щоб узгодити конкретні побажання та ідеї замовника з методами та підходом постачальника послуг.
Отже, відповідальність за те, як це зробити, тепер повністю перемістилася з клієнта на постачальника продукту чи послуги.
Потім досягається домовленість щодо цієї тематики, що робити. Після того, як це «що-робити» було зафіксовано в діалозі, клієнт не має можливості вплинути на те, як-це-треба-зробити, тобто щодо способу виконання запиту клієнта. фактично реалізовано реалізується.
Очікування клієнта та постачальника
Німецький замовник очікує, що постачальник послуг буде виконувати поставлені завдання правильно та вірно його/її досвіду. Тому він очікує більш-менш безпомилкового виконання.
Замовлення має бути виконано в зазначені терміни та гроші. Ці рамкові умови слід обговорювати та дотримуватися якомога точніше.