керівництво

У кожній команді є лідер та учасники. Люди, які взаємодіють один з одним. Особисто, на регулярній основі. Тема лідерства – про цю взаємодію. Як німці керують і хочуть, щоб ними керували?


стратегія і тактика

Німці ведуть доручення, рідко й неохоче за інструкцією чи навіть за наказом. Бриф передбачає і встановлює чітку межу між тим, що і як. Що є метою, то результат. Який шлях до цієї мети, тобто реалізації. Інструкції виконуються або дотримуються. Проте замовлення виконано. Фундаментальна відповідальність за результати на тактичному рівні лежить майже виключно на особі, яка виконує дію.

Patterns


формулювання стратегії

Німецькі менеджери намагаються встановити свою стратегію, створюючи якомога ширший консенсус з цього питання в своїй управлінській команді. Середньо- та довгострокові стратегії мають кращі шанси на успіх у контексті німецького керівного органу, якщо їх підтримують багато.

Це, у свою чергу, означає, що багато хто розуміє та приймає стратегію. Після досягнення консенсусу щодо стратегії її необхідно донести до ширшої команди таким чином, щоб співробітники її прийняли та так само рішуче підтримали. Тому тут потрібне переконання. Стратегії, які оголошує організаційна влада зверху вниз, рідко зустрічають схвалення німецьких працівників.

Patterns


зміна стратегії

Німці очікують певної свободи, коли мова йде про виконання рішень. Вони вважають частиною своєї роботи самостійне виконання рішень. При виконанні рішень часто виникає момент, коли виникає необхідність відхилитися від зазначених завдань.

Такі відхилення приймає і очікує німецький менеджер. У певних ситуаціях німці навіть відчувають себе зобов’язаними відхилитися від даного завдання чи рішення, оскільки, як експерти, вважають це поганим, контрпродуктивним або навіть шкідливим для бізнесу.

Patterns


лінії зв’язку

Лідери німецьких команд ведуть за наказом. Інструкції свідомо сформульовані в загальних рисах. Членам команди надається якомога більше можливостей для інтерпретації та реалізації. Отже, керівництво за наказом означає, що німецькі керівники команд підтримують довгі лінії спілкування з членами своєї команди.

Ви дозволяєте своїм людям працювати. Статус поточних проектів рідко запитують. Керівники команди та члени команди в першу чергу шукають діалогу, коли виникають проблеми, які вимагають консультації з босом. Інакше діє сентенція: «Не ходи до свого князя, поки тебе не покличуть».

Patterns